sprzedaż aut używanych oraz części motoryzacyjnych
Blog > Komentarze do wpisu
motoGET.pl - podejście nr 2

Kolejny "z serii" serwis ogłoszeń motoryzacyjnych, który wystartował dość niedawno, choć wydaje mi się, że gdzieś już wcześniej widziałem reklamę. Podobnie jak wspominany wczoraj Motomi nawiązuje swoją stylistyką do Otomoto. Moim zdaniem tworząc produkt zbliżony do konkurencji nie zdobędzie się odpowiedniej siły przebicia by "wystrzelić". Detale nie tworzą wartości dodanej. Serwis na obecną chwilę ma nieco ponad 1300 ofert, więc względnie przybliżona ilość co niedawno odpalone Motomi. Tym samym będzie można porównać co daje reklama w TV.

Dodanie ogłoszenia

Wszystkie formularze wyglądają tak samo i tylko w nielicznych przypadkach serwisów widziałem rozwiązania, które naprawdę usprawniają proces dodania oferty. W tym przypadku wybieramy markę, model i szereg pól formularza checkbox'ów, select'ów. Ewidentnie całość jest zrobiona pod integrację z systemami do eksportu ogłoszeń typu Akol, czy Autopanel. Jak sądzę większość ofert pochodzi właśnie z tych źródeł, czyli kilku komisów, którzy włączyli eksport na MotoGET. 

Jedno ogłoszenie jest darmowe, ale limit 1 zdjęcia dla takiego ogłoszenia jest... śmieszny.

Autorzy podkreślają, że serwis ma za zadanie - "ułatwić, urozmaicić i umilić Klientom zakup/sprzedaż auta" - jednak te 3 stwierdzenia nie idą w parze ani z funkcjami serwisu, ani z realiami rynku sprzedaży aut używanych.
Serwis w żaden sposób nie ułatwił mi poszukiwania auta, bo na 3 modele nie było żadnego. Również nie umilił, ani nie urozmaicił, bo straciłem tylko czas na uzupełnianiu za dużych formularzy... 

Jak sami przyznają w swoim materiale prasowym głównym osiągnięciem jest:

Każdy chciałby zarabiać na swojej pasji i oczywiście pracy, ale niestety nie tędy droga - pieniądze to nie wszystko.

środa, 09 listopada 2016, motoryzacyjne
Tagi: ogłoszenia

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2016/12/08 10:29:02
Super, powodzenia!
-
Gość: gosc, *.12-4.cable.virginm.net
2016/12/14 23:17:31
Widac tutaj gołym okiem faworyzowanie nowego seriwsu motomi,i krytycyzm w stosunku do nowo powstałych serwisów ogłoszeniowych,sam jestem mocno związany z nowym serwisem auto-web.pl powstałym na bazie równiez szeroko krytokowanego akosoft.Ale mogę powiedzieć jedno, darmowy porządny serwis ma nie małe szanse z tymi gigantami o czym wkrótce się sie przekonacie

Pozdrawiam
-
Gość: Lukasz, *.16-3.cable.virginm.net
2017/04/14 11:34:48
Wszystko fajnie. Tylko gdzie są opinie o sprzedawcach. Kupujący powinni mieć możliwość wystawienia opinii sprzedawcy, aby kolejni kupujący mogli wiedzieć co to za sprzedawca.