sprzedaż aut używanych oraz części motoryzacyjnych
poniedziałek, 25 lipca 2016
Jak grzyby po deszczu - motoryzacyjne serwisy ogłoszeniowe

Czasami - jak każdy pewnie - przeszukuje sobie oferty z samochodami i trafiam średnio kilka razy w tygodniu na nowe serwisy ogłoszeniowe. Dla wielu istnieje zapewne tylko trójca otomoto/allegro/olx i ewentualnie gratka/autotrader. Taki stan utrzymuje się od dłuższego czasu, ale tylko pozornie, bo obecnie w sieci jest mnóstwo serwisów ogłoszeniowych. 

Mnóstwo - czyli ile?

Nie problem jest w ilości tych serwisów, tylko w tym, że nie mają żadnej wartości dodanej. Owe serwisy prezentują masę ogłoszeń przeterminowanych i wątpliwego pochodzenia. Kilkakrotnie dzwoniłem na kilka ofert i za każdym razem kontakt był przestarzały. Często nie wiadomo kiedy ogłoszenie zostało dodane. Oczywiście nie dzwoniłbym, gdyby cena była właściwa tj. realna. Tymczasem za auto, którego wartość oscyluje w granicach 15'000 - 20'000 zł w ogłoszeniu było za 9500 zł. 
Wiarygodność takich ofert nie jest wystarczająca i znacząco zniechęca do dalszego przebywania na tego typu "zbiorach ogłoszeń".

Wracając do tytułowych grzybów.

Ich główną wadą jest szablonowość i słaba jakość wykonania. 

logoPrzykładem pierwszym z brzegu jest coś takiego jak "DILER.pl Gielda.Market". Domena może wydać się atrakcyjna, ale niestety nie jest to poprawny zapis słowa. Już samo logo mówi, że coś jest nie tak - jakość. Zastosowane czcionki odrzucają, bo takie logo tworzy amator. 

Przechodząc do samego serwisu, który wygląda nieco lepiej niż logo, odnosi się wrażenie, że już gdzieś to było. No tak, w stopce jest - AkoSoft. Dla niewtajemniczonych jest to firma oferująca rozwiązania serwisów ogłoszeniowych, w tym m.in. serwisów motoryzacyjnych. Parę lat temu na allegro sprzedawali taki szablonowy serwis po 300 zł. Co ciekawe dziś jest taniej, bo 299 zł brutto. I tak właśnie wielu "Januszów biznesu" postanowiło zaistnieć w sieci marząc o zasięgu otomoto. Wielu z nich zwinęło swoje "biznesy", ale jak widać firma dalej oferuje tego typu szablonowe rozwiązania i co chwila google.alerts informuje mnie o nowopowstałych projektach.

AKOMoto - nie tędy droga

Mam nadzieję, że trafiając tu na słowo kluczowe akomoto zniechęcę Cię do założenia kolejnego serwisu motoryzacyjnego, gdyż nie ma to poprostu sensu. Nie wystarczy zmienić loga i regulaminu, by sprzedawać oferty promowane za 49,00 zł. Szkoda naszego i Twojego czasu. W ten szablonowy sposób nie osiągniesz zamierzonego celu. Niestety rynek jest trudny, ale 
W każdym razie ja i wielu znajomych z branży swoich ogłoszeń nie przeniósłbym, a na pytanie dlaczego postaraj się odpowiedzieć już sam.

 akomoto1

 

22:52, motoryzacyjne
Link Komentarze (1) »